parteneri / obiective

PARTENERIATUL PROIECTULUI

1.    Partener 1 – Beneficiar : Scoala Romana de Afaceri a Camerelor de Comert si Industrie Filiala Alba Iulia

Contact – Alba Iulia, str. Avram Iancu, nr. 7A

Telefon – 0258 819 799

E-mail – sraalba@yahoo.com

2.      Partener 2 –Asociatia “Dezvoltarea Capitalului Uman”  

Contact – loc. Lancram, mun. Sebes, str. Veche, nr. 18, jud. Alba

Telefon – 0358 566 826

E-mail – asociatiadcu@yahoo.com

OBIECTIVUL GENERAL AL PROIECTULUI

Creșterea nivelului de calificare și de actualizare și dezvoltare de competențe specifice economiei digitale și a cunoașterii pentru 601 angajați din categoria de vârstă 18-65 ani, rezidenți/cu domiciliul stabil în regiunile Centru si Nord Vest într-un interval de 30 de luni.

Obiectivele specifice ale proiectului

OS1: Creșterea cu 1000 a numărului de angajați conștientizați cu privire la importanța formării profesionale continue în cariera.

OS2: Creșterea performanțelor în plan profesional pentru 601 angajați prin furnizarea de servicii de consiliere profesională și tutorat la cele mai înalte standarde, acreditate conform legislației naționale.


OS3: Ceșterea competențelor profesionale și abilitaților personale necesare în economia cunoașterii pentru 601 angajați din regiunile Centru și Nord Vest.